Marcel Moss autor bestsellerów „Nie odpisuj” „Nie patrz”, porusza ważne tematy społeczne takie jak hejt, przemoc fizyczna czy psychiczna, smotność i anonimowść w sieci. Czy powieścią „Wszyscy muszą zginąć” też wywoła dyskusję?

Zapraszamy do recenzji najnowszej książki „Wszyscy muszą zginąć”, którą napisała Ewelina Przespolewska specjalnie dla Autorzy Książek w Obiektywie.

 „Śmierć nie boli. Boli jedynie długotrwałe umieranie(…) Moje ofiary odejdą szybko, bezboleśnie(…) Podaruję im wymarzoną śmierć”.

Słuchajcie, jest to wstrząsający thriller, który powinni przeczytać nie tylko nastolatkowie, ale szczególnie ich opiekunowie. Książka porusza tutaj ważne tematy uzależnienia, jakim jest internet i gry internetowe. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że już zostaliśmy uzależnieni od gier. Każdy z nas chce być w tym świecie kimś, a jeśli nie może, to zwyczajnie stwarza sobie swój własny wirtualny. Z wielką radością przechodzimy przez kolejne etapy gry, by tylko być w nich najlepszym i zdobywać wszystko. Takim graczem jest właśnie Błażej, główny bohater. Stworzył sobie swój własny wymarzony świat, którego może być panem. Wszelkie niedogodności odbiera bardzo osobiście, przez co niemal traci kontakt ze światem rzeczywistym. Nawet nie zastanawia się nad konsekwencjami, kiedy dostaje kolejne zadanie do wykonania. Choć wszystko, co robi jest poniekąd wbrew jego woli, to jednak godzi się na wykonanie, by tylko uzyskać wyższy szczebel w grze. Nawet nie ma pojęcia z kim ma do czynienia, ani co tak dokładnie przyjdzie mu zrobić.

Kiedy jednak dostaje rozkaz, że jego celem ma być warszawskie liceum, nie waha się ani chwili. Nawet, kiedy na drodze staje mu Kaja. Niestety media i młodzież szkolna widząc zaistniałą sytuację podejrzewają ją o udział. Jest totalnie zagubiona, tym bardziej, że nie brakuje osób chcących ją pogrążyć. Hejt wylewa się falami, a śledztwo utyka w martwym punkcie. Ktoś tu przede wszystkim chce sprawiedliwości dla siebie i całego świata. Tylko czy zdąży uciec na czas?

Książkę zaliczam do jednej z lepszych z tego gatunku. Nie brakuje tu elementów zaskoczenia, akcja jest nieprzewidywalna, a pomysły bohaterów mrożą nam krew w żyłach. Jestem niezwykle wdzięczna projektowi Autorzy Książek w Obiektywie za możliwość jej przeczytania, gdyż mnie jako matce otworzyła ona oczy. Wszystko ma swoje plusy i minusy, jednak chyba najgorszą rzeczą jest tutaj nienawiść. Daję jej 10 na 10:-)

Ewelina Przespolewska „Przyrodaz”

„Wszyscy muszą zginąć”, Marcel Moss, Wydawnictwo Filia


O książce


Szokujący thriller autora „Nie wiesz wszystkiego”.

W prestiżowym warszawskim liceum dochodzi do krwawego ataku terrorystycznego. Zamaskowani sprawcy detonują ładunki wybuchowe i strzelają na oślep do przerażonych uczniów i pracowników. Jednym z zamachowców jest Błażej Dragiel, który popełnia samobójstwo na oczach swojej najlepszej przyjaciółki, Kai Almond.

Nikt nie rozumie, dlaczego syn znanego biznesmena i filantropa posunął się do takiego okrucieństwa. Tymczasem w mediach rozpoczyna się nagonka na Kaję. Pod adresem dziewczyny padają oskarżenia o współorganizację zamachu. Zmagająca się z olbrzymim hejtem Kaja, próbuje za wszelką cenę poznać prawdę na temat tragedii i oczyścić się z zarzutów. Wkrótce jednak odkrywa, jak mało wiedziała na temat swojego przyjaciela…

Komu tak bardzo zależy na tym, żeby pogrążyć Kaję? Jaki związek z zamachem ma nacjonalistyczna sekta, do której należy brat Błażeja? I czym jest gra Thunderworld, przez którą Błażej niemal całkowicie wyłączył się z prawdziwego życia?

Za najpotworniejszymi zbrodniami stoi wielka rozpacz.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.