Projekt AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE – powstał z pasji do książek i fotografii. Pomagamy pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek poprzez piękne fotografie, krótkie filmy reklamowe, wywiady, spotkania autorskie czy recenzje książek. Zajmujemy się także promocją autorów oraz ich dzieł literackich w mediach społecznościowych. Tworzymy strony i blogi internetowe.

Od 2023 roku rozwijamy własną platformę szkoleniową. Nasze kursy i e-booki dostarczają wiedzy o rynku wydawniczym i rozwijają warsztat pisarski. Oferta na stronie: https://autorzywobiektywie.elms.pl/next/public/

Nasz zespół:

Dorota Duda
Marytka Czarnocka
Miłka Skalska

Dorota Duda – założycielka i CEO Autorzy w Obiektywie.

Doświadczona menedżerka, od 25 lat związana rynkiem książki. Przeszła pełną ścieżkę kariery zawodowej w spółce Empik (od dyrektora salonu do dyrektora pionu/członka zarządu spółki. Zarządzała Gdańskim Domem Książki, pełniła także funkcję v-ce prezesa spółki Liber SA (dystrybutora książek)

Z pasji fotografka i astrolożka. W projekcie Autorzy w Obiektywie zajmuje się obecnie rozwijaniem platformy do kursów online.

Marytka Czarnocka — współzałożycielka projektu i dobry duch zespołu.

Ukończyła wydział elektryczny na Politechnice Warszawskiej, jednak jej kariera potoczyła się w zupełnie innym kierunku. Z rynkiem książki związana od ponad 20 lat. Zajmuje się organizacją spotkań autorskich, promocją autorów i literatury, a także sesjami i reportażami fotograficznymi. Zwariowana na punkcie fotografii, zawsze ma przy sobie plecak, a w nim aparat fotograficzny i przynajmniej kilka obiektywów.

Miłka Skalska – prowadzi spotkania autorskie, wywiady, pisze recenzje książek

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, reżyserka i scenarzystka programów publicystycznych, reportaży i filmów dokumentalnych. Przez 25 lat pracowała w TVP 3 Warszawa, realizując i prowadząc programy także dla TVP 1, TVP Info i TVP Historia. Współpracowała z: Radiem Plus i „Rzeczpospolitą”. Wykładowczyni na WNH UKSW oraz IBL PAN. Prowadzi spotkania autorskie z pisarzami, moderuje debaty o tematyce kulturalnej, społecznej i historycznej, jest gospodarzem uroczystości galowych. Była szefową Biura Prasowego/Działu Komunikacji i rzeczniczką prasowa Muzeum Getta Warszawskiego. Jest zastępczynią dyrektora w Muzeum Marii Skłodowskiej.

Joanna Jagiełło
Kasia Stańdo
Agnieszka Lis

Joanna Jagiełło — pisarka, twórczyni kursu pt. Sztuka tworzenia literatury dziecięcej. Od pomysłu do publikacji

Autorka czterdziestu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisanie to jej pasja i zawód. Obecnie utrzymuje się tylko z pisania książek oraz prowadzenia spotkań autorskich i warsztatów z kreatywnego pisania w całej Polsce. Jako autorka współpracuje z  wieloma czołowymi wydawnictwami. Zna potrzeby wydawców i ich zwyczaje.

Jej książki były nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach. Przeszła trudną drogę: od zupełnie nieznanej, początkującej autorki, do pisarki zawodowej, do której wydawnictwa zgłaszają się z różnymi propozycjami. Nieraz doradzała początkującym autorom co zrobić, żeby książka doczekała się publikacji. I właśnie stąd pomysł kursu.

Kasia Stańdo – twórczyni stron i blogów internetowych.

Od zawsze związana z księgarniami i mediami społecznościowymi. Odpowiadała za komunikację oraz wizerunek w social media między innymi marek: empik, Matras oraz Księgarń Book Book. Aktualnie tworzy strony internetowe oraz blogi autorskie.
W wolnym czasie maluje, zajmuje się wszelkiego rodzaju rękodziełem i czyta. Najbardziej na świecie kocha słońce i książki.

Agnieszka Lis — pisarka, twórczyni kursu pt. Jak ugryźć powieść.

Z wykształcenia pianistka i chociaż nie koncertuje, to wykonuje swój zawód, ucząc gry na fortepianie w szkole muzycznej.

Wydała już blisko trzydzieści powieści. Otrzymała kilka nagród i wyróżnień, o nich można poczytać w oficjalnych biogramach. Jest członkinią kilku organizacji twórczych, w tym Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich. Ona sama za najwyższą nagrodę uważa uznanie przez Czytelników.

Zaś za najistotniejszą swoją życiową rolę uważa po prostu bycie kobietą, choć istotne dla niej są także życiowe powinności i przyjemności określane mianem „żona” i „mama”. A pisarstwo to dla niej nie tylko zawód – to także niepohamowana pasja, bez której po prostu nie potrafiłaby już żyć.


Autorzy o nas


Katarzyna WolwowiczKatarzyna Wolwowicz
Praca z fotografkami z Autorzy w Obiektywie jest cudowna. Nie tylko znajdują intrygujące miejsca, zgodne z tematem i klimatem sesji, nie tylko mają świetne oko pozwalające uwidocznić na fotografii nasz charakter, osobowość i piękno, ale przede wszystkim podczas robienia zdjęć otaczają nas aurą intymności i akceptacji i sprawiają, że czujemy się swobodnie i pewnie.
Zobacz sesję
Anna Stryjewska
To, był cudownie spędzony czas. Będę się chwalić, chwalić i polecać.
Mam nadzieję, że to dopiero początek. Moi znajomi są zachwyceni i zazdroszczą mi takich pięknych zdjęć:) Mam też nadzieję, że moja powieść Wam się spodoba i nie zawiodę Waszych gustów.
Zobacz sesję
Wioletta Piasecka
Dwie pasjonatki Dorota Duda oraz Marytka Czarnocka tworzą fantastyczną Agencję Promocji Autorzy Książek w Obiektywie. Rzeczywiście w ich życzliwych obiektywach i pisarze i książki prezentują się fenomenalnie! Ta wspaniała promocja obejmuje nie tylko zdjęcia, ale również wywiady w polskiej i zagranicznej prasie. Każdej Autorce czy Autorowi polecam choć raz otulić się magią ich obiektywów. Niezwykła promocja książki i nas, pisarzy. Polecam z całego serca.
Zobacz sesję
Jolanta Kosowska
Jesteście czarodziejkami. Zawsze czułam się bardzo skrępowana przy zdjęciach, a my przeszłyśmy się po Łazienkach Królewskich w Warszawie w cudownej, ciepłej atmosferze i powstało sporo niepowtarzalnych zdjęć. Już teraz zaczynam się cieszyć na kolejną sesję. Ta następna będzie jesienią. Tuż przed premierą mojej „Bożonarodzeniowej Księgi Szczęścia” Do rychłego zobaczenia! Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie ♥️
Zobacz sesję

Czytelnicy o nasDodaj swoją opinię