Marzysz o stworzeniu swojej pierwszej książki, którą czytelnicy pokochają, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? A może Twoja książka jest już gotowa i czeka na wydawcę? A może już wysłałaś propozycję wydawniczą i od kilku miesięcy nie dostałaś żadnej odpowiedzi od wydawcy?

Przygotowałam dla Ciebie kurs, w którym podzielę się z Tobą moim dwunastoletnim doświadczeniem. Dzisiaj jestem zawodową pisarką, ale ja też kiedyś zaczynałam. Przeszłam tę drogę, nikogo nie znając na rynku wydawniczym, ucząc się na własnych błędach. Ty nie musisz się uczyć na swoich!

Dam Ci praktyczne wskazówki, abyś mogła uniknąć błędów, które popełnia wielu początkujących autorów. Powiem Ci jak napisać interesującą książkę, która spodoba się zarówno wydawcy, jak i czytelnikom. Powiem, co robić, aby spełnić swoje marzenie i zostać zawodową pisarką.


Kim jestem?

Nazywam się Joanna Jagiełło i jestem autorką ponad trzydziestu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisanie to moja pasja i zawód. Obecnie utrzymuję się tylko z pisania książek oraz prowadzenia spotkań autorskich i warsztatów z kreatywnego pisania w całej Polsce. Jako autorka współpracuję z  wieloma czołowymi wydawnictwami. Znam potrzeby wydawców i ich zwyczaje.

Moje książki były nagradzane i wyróżniane w wielu konkursach. Przeszłam trudną drogę: od zupełnie nieznanej, początkującej autorki, do pisarki zawodowej, do której wydawnictwa zgłaszają się z różnymi propozycjami. Nieraz radziłam początkującym autorom co zrobić, żeby książka doczekała się publikacji. I właśnie stąd pomysł tego kursu.


Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest zarówno dla osób, które zawsze chciały pisać książki, a nigdy nie potrafiły się odważyć, jak i dla tych, które już mają za sobą pierwsze próby pisarskie. Może zaczynałaś już kilka razy, ale nie potrafiłaś pójść dalej? A może książka już powstała, ale nie możesz znaleźć wydawcy? Kurs został skrojony pod potrzeby osób, które piszą lub chcą pisać książki dla dzieci i młodzieży, ale wiele treści jest uniwersalnych.


Czego możesz się spodziewać?

  • Opowiem Ci o rynku książek dla dzieci i młodzieży, potrzebach i zwyczajach wydawców i o tym, w jaki sposób szukać wydawcy dla twojej książki.
  • Opowiem Ci, w jaki sposób szukać pomysłów i inspiracji i co ze swojego świata możesz wykorzystać.
  • Opowiem Ci o tym, czy i jak świat dziecięcy różni się od świata dorosłych, czego dzieci szukają w literaturze i czy tylko one są odbiorcami literatury dla dzieci.
  • Opowiem Ci, jak przekształcić pomysł w dobrą fabułę i jak stworzyć wyrazistych bohaterów.
  • Opowiem Ci o narracji i stylu.
  • Pokażę ci, jak poprawiać tekst, jak usuwać to, co niepotrzebne i jak walczyć ze stereotypami.

A przede wszystkim zachęcę Cię do szukania własnej drogi. Do pisania zgodnie ze sobą. Do poszukiwania pisarskiej prawdy.


Co zawiera kurs?

  • Łącznie ponad 5 godzin nagrań video. Materiał filmowy podzieliłam na 5 modułów i 19 lekcji. W każdym filmie omawiam odrębne zagadnienie. Od informacji jak szukać pomysłów na książkę, przez proces powstania książki i sztukę pisania, po jej publikację.
  • W kursie znajdziesz również kilkanaście ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz wiele inspiracji. Ćwiczenia zostały dołączone do poszczególnych lekcji jako pliki pdf, które możesz pobrać i wydrukować. W nagraniach omawiam każde ćwiczenie, aby łatwiej było Ci je wykonać.

Jeśli naprawdę myślisz o wydaniu swojej pierwszej książki, to nie zastawiaj się dłużej, bo ta oferta została stworzona specjalnie dla Ciebie. Moja wiedza i doświadczenie, którym podzielę się z Tobą, jako zawodowa pisarka z dwunastoletnim doświadczeniem jest warte znacznie więcej. Jednak moją misją jest to, aby Ci pomóc. Abyś mogła przejść przez trudny pisarki początek odważnie i z radością doprowadzić do publikacji swojej książki.


Co uzyskasz?

Oprócz niezbędnej wiedzy o tym, jak pisać, podzielę się z Tobą praktycznymi ćwiczeniami, które pomogą ci szukać inspiracji, tworzyć dobre fabuły i wyrazistych bohaterów. Otrzymasz narzędzia i motywację do pracy nad twoimi tekstami, żeby były jeszcze lepsze. Dowiesz się, jak doprowadzić do publikacji twojej książki.

Sama przeszłam tę drogę. I jestem tu po to, żeby ci pomóc.

Ile kosztuje kurs?

Cena regularna 247 PLN