26 lipca 2021 imieniny ANNY.

Wybieramy się na sesję wizerunkową do Łodzi, gdzie mieszka i pracuje Anna Stryjewska – pisarka, autorka powieści obyczajowych, której najnowsza książka pt. „Skradziona kołysanka” ukaże się 15 września.

Po drodze zatrzymujemy się w kwiaciarni, kupujemy piękny bukiet i wsiadamy do samochodu. Pogoda w Warszawie totalnie niefotogeniczna, pada, a nawet momentami leje. Sprawdzamy prognozę pogody na Łódź – na godzinę kiedy dojedziemy przewidywane są deszcze i burze. Kiepsko się zapowiada i martwimy się o zdjęcia, bo przecież w fotografii najważniejsze jest światło. Przychodzi nam nawet do głowy myśl, żeby przesunąć termin sesji ale nasza pisarka już przygotowana, właśnie wraca od kosmetyczki, a my w samochodzie. Jedziemy! Najwyższej zrobimy sesję we wnętrzach z wykorzystaniem lamp, a nie jak planowałyśmy w plenerze.

W połowie drogi rozpogadza się, uff cóż za ulga. Dojeżdżamy do Łodzi, a tam piękne słoneczko i bardzo gorąco. Sesja zgodnie z naszymi planami odbyła się w plenerze, w pięknych okolicznościach przyrody oraz na terenie bardzo ciekawej architektonicznie Manufaktury Łódzkiej.

To był piękny dzień i cudowna sesja, całe szczęście, że nie zmieniłyśmy planów. Pierwsze efekty naszej pracy już gotowe, pozostałe zdjęcia pojawią się wkrótce.