Wioletta Piasecka jest mistrzynią skupiania uwagi czytelnika i wciągania go emocjonalnie w swoje historie. Tak było z poprzednią powieścią autorki pt. „Przyjdzie pogoda na miłość” i tak jest z najnowszą pt. „Bez planu B”. Zaczynasz czytać i ciekawość nie pozwala Ci oderwać się od książki, dopóki nie skończysz. Czyta się świetnie i bardzo szybko.

„Bez planu B” opowiada o losach dwóch przyjaciółek Ewy i Renaty, które pracują w jednej korporacji do momentu, aż w firmie dochodzi do niespodziewanej zmiany na stołku prezesa. Ewa dyrektorka działu sprzedaży i marketingu traci pracę od razu, Renata dzięki licznym intrygom i romansom awansuje. Dyrektorski stołek, o którym zawsze marzyła Renata okaże się jednak przekleństwem, a rządy nowego prezesa rychło doprowadzą firmę do upadku. Okaże się, że postawiła na złego konia i wkrótce tego pożałuje. Straci pracę, rodzinę, zostanie bez oszczędności i z niechcianą ciążą.

Ewa singielka i pracoholiczka po odejściu z firmy długo nie może znaleźć nowej pracy, a ponieważ bez pracy nie umie żyć, zaczyna szukać pocieszenia w alkoholu.

Czy za ostrym życiowym zakrętem coś dobrego czeka bohaterki tej powieści?

Pewnie, że tak! Autorka nie pozwoliłaby swoim bohaterkom tak marnie skończyć. Będą miały szansę dobrze poznać siebie i zrozumieć, co jest dla nich w życiu najważniejsze.

Ewa pracoholiczka poczuje, że najważniejsza jest miłość. Renata natomiast doceni wartość rodziny.

Piękna, wzruszająca i pełna refleksji powieść, którą szczerze polecam.

Dorota Duda

„Bez planu B”, Wioletta Piasecka – autorka, Wydawnictwo Szara Godzina

Książki na obcasach – grupa dla fanów twórczości Wioletty Piaseckiej


Sesja zdjęciowa Wioletty Piaseckiej.