Tegoroczny Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie dobiegł końca. Wróciliśmy już do swoich domów, do normalnych codziennych obowiązków ale w pamięci na długo pozostaną miłe wspomnienia z pobytu w tym wyjątkowym, zaczarowanym literacko świecie.

To była siódma edycja tego wyjątkowego Festiwalu, a program z roku na rok, aż trudno w to uwierzyć, jest coraz bogatszy. Nie dziwi więc fakt, że Festiwal ściąga na Roztocze pisarzy, poetów, językoznawców, krytyków literackich, dziennikarzy, aktorów, muzyków i co najważniejsze czytelników – prawdziwych koneserów dobrej literatury, którzy bez względu na pogodę tłumnie przybywają na festiwalowe wydarzenia: spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty i spektakle teatralne.

Szczebrzeszyn na siedem dni staje się prawdziwą stolicą kultury i języka polskiego. Kto był to wie o czym mówimy, kto jeszcze tu nigdy nie dotarł niech koniecznie planuje wyjazd za rok.

Tegorocznymi gośćmi festiwalu byli między innymi; Joanna Bator, Witold Bereś, Wojciech Bonowicz, Krystyna Czubówna, Agnieszka Dauksza, Julia Fiedorczuk, Mikołaj Grynberg, Grzegorz Kasdepke, Chris Niedenthal, Grażyna Plebanek, Radek Rak, Michał Rusinek, Andrzej Stasiuk, Adam Wajrak, Maciej Zaremba-Bielawski i wielu, wielu innych.

Będziemy za Wami tęsknić. Do zobaczenia za rok.