Jesteśmy w Szczebrzeszynie, gdzie od 1 sierpnia trwa wielkie literackie wydarzenie pod nazwą Festiwal Stolica Języka Polskiego.

To już siódma edycja tego wyjątkowego Festiwalu, a program z roku na rok, aż trudno w to uwierzyć, jest coraz bogatszy. Nie dziwi więc fakt, że Festiwal ściąga na Roztocze pisarzy, poetów, językoznawców, krytyków literackich, dziennikarzy, aktorów, muzyków i co najważniejsze czytelników – prawdziwych koneserów dobrej literatury, którzy bez względu na pogodę tłumnie przybywają na festiwalowe wydarzenia: spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty oraz spektakle teatralne.

Szczebrzeszyn na siedem dni staje się prawdziwą stolicą kultury i języka polskiego. Kto był to wie o czym mówimy, kto jeszcze tu nigdy nie dotarł niech żałuje, albo jak najszybciej pakuje walizkę i do nas dołącza.
Tegorocznymi gośćmi festiwalu są między innymi; Joanna Bator, Witold Bereś, Wojciech Bonowicz, Krystyna Czubówna, Agnieszka Dauksza, Julia Fiedorczuk, Mikołaj Grynberg, Grzegorz Kasdepke, Chris Niedenthal, Grażyna Plebanek, Radek Rak, Michał Rusinek, Andrzej Stasiuk, Adam Wajrak, Maciej Zaremba-Bielawski i wielu, wielu innych.
Przed nami jeszcze trzy dni mocnych literackich doznań. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich nazwisk ani wszystkich atrakcji Festiwalu dlatego zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem, który dostępny jest na stronie www.stolicajezykapolskiego.pl