Szanowni Państwo


Z przykrością informujemy, że Plebiscyt Debiut Literacki Pióro Roku 2021 – w części dotyczącej Nagrody Głównej – przyznawanej na podstawie wyników głosowania internatów – został UNIEWAŻNIONY.  


Oddano łącznie 9675 głosów. Cieszyło nas duże zainteresowanie Plebiscytem, do momentu ujawnienia, że głosy nie zostały oddane zgodnie z regulaminem. Paragraf  5.pkt 4. Każdy internauta może oddać jeden głosInternauci głosują na najlepszą, ich zdaniem, książkę roku 2021. Kilku internautów wzięło udział w nieuczciwej grze, łamiąc zasady regulaminu oraz zabezpieczenia systemu, oddając głosy wielokrotnie. Z tego powodu, nie możemy uznać wyników głosowania za uczciwe i przyznać Nagrody Głównej.


Celem naszej działalności jest promocja autorów oraz ich twórczości, a debiutujący autorzy potrzebują tego wsparcia najwięcej. Wiemy jak trudno stać się rozpoznawalnym, dlatego pomimo ogromnego rozczarowania postawą internatów, będziemy to robić dalej.


Jednocześnie informujemy, że zgodnie z regulaminem Plebiscytu zostanie przyznana Nagroda Specjalna – o tym kto otrzyma tę nagrodę poinformujemy Państwa 14 kwietnia 2022r.  Komunikat zostanie zamieszczony w mediach społecznościowych.


3.3. Dodatkowo z inicjatywy Organizatora może zostać przyznana Nagroda specjalna dla autora szczególnie wartościowej, zgłoszonej do Plebiscytu książki. Nagrodę specjalną przyzna jury składające się z 3 lub 5 osób, wyłonionych przez Organizatora, w skład którego wejdą przedstawiciele Organizatora oraz inne osoby profesjonalnie zajmujące się krytyką literacką, badaniami nad literaturą bądź w inny sposób zawodowo związane z literaturą bądź rynkiem książki. Nagrodę specjalną stanowią:

  1. zorganizowanie spotkania autorskiego podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który odbędzie się w sierpniu 2022 r. w Szczebrzeszynie.
  2. profesjonalna sesja fotograficzna
  3. promocja w postaci artykułów prasowych i recenzji książki.

Z poważaniem

Autorzy Książek w Obiektywie